Růžové špagety

Špagety nemusí být rozhodně nudné jídlo.  Zkuste je obarvit narůžovo. Máte dvě možnosti, jak to udělat:

A) nasadit všem stolovníkům růžové brýle (to se moc nevyplácí)

B) použít při přípravě pokrmu červenou řepu

Potřebujeme:

  • 1 balíček špaget dle vlastního výběru
  • 2 červené řepy
  • 200 g sýru feta
  • špetka másla
  • sůl, pepř

Nejprve si připravte červenou řepu. Omyjte ji a uvařte. Poté ji oloupejte a nakrájejte na menší kousky  - třeba na kostičky (ale můžete klidně i na nudličky či kolečka). Použijete-li nože s vlnkovou čepelí, bude výsledný pokrm vypadat lépe. Mezitím, co si uvařte špagety dle návodu.

Sýr feta vyjměte z obalu a slaný nálev, pokud jej balení obsahuje, nevylívejte. Budete jej potřebovat. Sýr si rozdrobte na malé kousky do misky.

Na velké pánvi (třeba wok) rozpusťte trochu másla, a vložte na něj špagety, přidejte červenou řepu a na mírném plameni míchejte a míchejte, dokud se špagety od červené řepy nezbarví do růžova. Pokud se vám z pokrmu odpařila tekutina, doplňte ji slaným nálevem ze sýru. Dochuťte dle vlastních prefernecí. Se solí buďte opatrnější, neboť při srvírování přibude ještě slanější sýr feta.

Servírování

Vyberte hezké misky – nejprve do nich vložte špagety, na ně naaranžujte červenou řepu a následně zasypte sýrem.  

Poznámka:

Feta je bílý sýr jehož receptura pochází z Řecka. Vyrábí se z ovčího a kozího mléka v poměru 7 :3. Ve slaném roztoku zraje dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu a má vyšší obsah tuku. Nemáte-li k dispozici sýr feta, můžete zkusit nahradit sýrem balkánského typu nebo sýrem cottage /bude jemnější/.

Aktuality

Přihlášení do našeho Eshopu

Pokud se Vám nedaří přejít do našeho obchodu kliknutím na obrázek, jděte, prosím, přímo na www.biozelenina-bedynky.cz

Dovolená

Vážení zákazníci, jsme rádi za vaši přízeń v těchto letních dnech, ale vězte, že i my musíme někdy odpočívat. Z důvodu dovolené bude provoz v Zahradě Černíkovice od  24. do 30. 7. 2017 omezen. Děkujeme za pochopení. Od 31.7. jsme zpět a plni energie. Hezké prázdniny přeje i Vám Miloš...

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...