Nové brambory s česnekem

ové biobrambory jsou pochoutkou samy o sobě. Když se k nim přidá ještě biozelenina výrazné chuti, ke které česnek bezesporu patří, naše chuťové buňky si zažijí téměř orgie :). Příprava je přitom tak snadná.

Na jednu porci potřebujeme:

  • nové brambory dle obvyklé spotřeby
  • stroužek česneku
  • lžíci dobrého pravého másla/porce
  • sůl
  • kmín

Brambory pečlivě omyjeme, případně oškrábeme pomocí drátěnky či nože. Máme-li větší hlízy, tak je rozkrojíme. Velmi pěkně vypadjípodlouhlé měsíčky, či příčně pokrájená kolečka. Dáme vařit do osolené vody. Můžeme přidat kmín. Mezitím si utřeme polovinu česneku se solí, který zamícháme do změklého másla. Neuděláte chybu, když si česnekové máslo připravíte s předstihem, abyste jej mohli dát ještě znovu ztuhnout. Neochudíte se tak o krásu rozpouštění másla na horkých bramborách.

Uvařené brambory poklademe na talíř. Ještě na horké brambory poklademe česnekové máslo a dozdobíme zbylým česnekem, který buď utřeme, prolisujeme nebo pokrájíme na plátky. V případě přecitlivělých osob na česnek, tuto poslední fázi vynecháme.

Česnekové brambory se dají připravit i v troubě. V tomto případě vybírejte drobné hlízy, které se pěkně propečou. Na pečící papír rozložíme malé omyté či oškrabané brambory, posypeme prolisovaným česnekem a dáme péct do vyhřáté trouby. Když jsou brambůrky měkké, můžeme je ještě malinko ogrilovat. Podáváme s česnekovým máslem.

Pečené či vařené nové brambory s česnekem jsou vhodné jako příloha ke grilované zelenině, masům nebo jako hlavní chod.  V tomto případě doporučujeme podávat s okurkovým kefírovým nápojem. Máte-li do něj k dispozici ještě čerstvý kopr, tak všem „potečou sliny“!

 

Aktuality

Přihlášení do našeho Eshopu

Pokud se Vám nedaří přejít do našeho obchodu kliknutím na obrázek, jděte, prosím, přímo na www.biozelenina-bedynky.cz

Dovolená

Vážení zákazníci, jsme rádi za vaši přízeń v těchto letních dnech, ale vězte, že i my musíme někdy odpočívat. Z důvodu dovolené bude provoz v Zahradě Černíkovice od  24. do 30. 7. 2017 omezen. Děkujeme za pochopení. Od 31.7. jsme zpět a plni energie. Hezké prázdniny přeje i Vám Miloš...

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...