Mangoldové palačinky

Palačinky pro jednoho vyrobíme obyvkle z 1 vejce, 100 g mouky, 200 ml mléka a špetky soli. Při větším počtu stolujících násobíme. Na náplň pro čtyři osoby potřebujeme: 

  • 500 g mangoldu
  • 10 dkg slaniny nebo sojového masa
  • 1 středně velkou cibuli
  • 3 stroužky česneku
  • 2 vejce
  • 200 ml mléka
  • pepř, sůl
  • sýr na na zapečení

Dle vašeho oblíbeného receptu si nejprve připravte palačinky. Chcete-li být originální, můžete obyčejnou moku nahradit třeba špaldovou či celozrnnou. Co však bude rozhodně neobyčejné, je náplň, kde požijeme mangold - nepříliš v Čechách známou listovou zeleninu. 

Mangold očistíme a nakrájíme na malé kousky, které v kastrolku podusíme obdobně jako čerstvý špenát. Na pánvi si rozpustíme trochu tuku, např. sádla nebo másla, popř. rostlinného oleje. Nevegetariáni  přidají slaninu, vegetariáni třeba dle návodu předem připravenou drť ze sojového masa. Ať to nebo to, lehce opečeme a přidáme nadrobno nakrájenou  cibuli. Mangold přidáme až je cibule dozlatova, dochutíme česnekem a vše lehce zasmažíme. Na závěr přidáme vejce rozšlehané v mléce, osolíme a opeříme a ještě necháme tzv. převalit.

Směsí z mangoldu plníme palačinky, které ještě můžeme zasypat sýrem a pod grilem zapéct. 

.

Aktuality

Změny v rozvozech

Milí zákazníci, možná jste již zaznamenali, že došlo k úpravě termínů rozvozů našich biobedýnek. Pondělí máme stále vyhrazeno pro zásobování biozeleninou našich zákazníků žijících v Praze. Zde tedy změna žádná. Ale nově zavážíme do Brna, a to ve středu. Při cestě z jižní Moravy pak...

Sklizeň 2016 začíná

První letošní domácí sklizeň je zde! Začínáme sklízet ředkvičky a hlávkový salát. Pokud si přejete mít úrodu z našeho pole doma pravidelně, zapojte se do "KPZ" a předplaťte si úrodu. Předplacené bedýnky na principu KPZ, tedy komunitou podporované zemědělství Předplaťte si bedýnku a budete ji...

Plán rozvozů po Velikonocích

Rozvozy v týdnu po Velikonocích: Velikonoční pondělí  - máme pomlázku a nezozvážíme úterý  - Praha středa - Hradec Králové a Pardubice další dny dle plánu Přejeme příjemné Velikonoce!