Mangoldové palačinky

Palačinky pro jednoho vyrobíme obyvkle z 1 vejce, 100 g mouky, 200 ml mléka a špetky soli. Při větším počtu stolujících násobíme. Na náplň pro čtyři osoby potřebujeme: 

  • 500 g mangoldu
  • 10 dkg slaniny nebo sojového masa
  • 1 středně velkou cibuli
  • 3 stroužky česneku
  • 2 vejce
  • 200 ml mléka
  • pepř, sůl
  • sýr na na zapečení

Dle vašeho oblíbeného receptu si nejprve připravte palačinky. Chcete-li být originální, můžete obyčejnou moku nahradit třeba špaldovou či celozrnnou. Co však bude rozhodně neobyčejné, je náplň, kde požijeme mangold - nepříliš v Čechách známou listovou zeleninu. 

Mangold očistíme a nakrájíme na malé kousky, které v kastrolku podusíme obdobně jako čerstvý špenát. Na pánvi si rozpustíme trochu tuku, např. sádla nebo másla, popř. rostlinného oleje. Nevegetariáni  přidají slaninu, vegetariáni třeba dle návodu předem připravenou drť ze sojového masa. Ať to nebo to, lehce opečeme a přidáme nadrobno nakrájenou  cibuli. Mangold přidáme až je cibule dozlatova, dochutíme česnekem a vše lehce zasmažíme. Na závěr přidáme vejce rozšlehané v mléce, osolíme a opeříme a ještě necháme tzv. převalit.

Směsí z mangoldu plníme palačinky, které ještě můžeme zasypat sýrem a pod grilem zapéct. 

.

Aktuality

Přihlášení do našeho Eshopu

Pokud se Vám nedaří přejít do našeho obchodu kliknutím na obrázek, jděte, prosím, přímo na www.biozelenina-bedynky.cz

Dovolená

Vážení zákazníci, jsme rádi za vaši přízeń v těchto letních dnech, ale vězte, že i my musíme někdy odpočívat. Z důvodu dovolené bude provoz v Zahradě Černíkovice od  24. do 30. 7. 2017 omezen. Děkujeme za pochopení. Od 31.7. jsme zpět a plni energie. Hezké prázdniny přeje i Vám Miloš...

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...