Kapie plněné zelím a Moravanka v soutěži Česká biopotravina 2015

Černíkovická sterilovaná zelenina slaví úspěch u porotců soutěže Česká biopotravina. Po dvou oceněních v letech 2013 za nakládané beraní rohy a 2014 sterilované okurky, jsme letos sice na titul nedosáhli, ale „na bedně“ jsme! V porotě usedli, jak odborníci ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce, tak i populární herečka a dabérka Kamila Špráchalová. 

Do soutěžní kategorie Biopotraviny rostlinného původu jsme přihlásili dvě naše letošní novinky - sterilovanou zeleninovou směs Moravanka a nakládané kapie plněné zelím, vše samozřejmě v certifikované kvalitě. Oba výrobky se mezi téměř padesáti vzorky, které porota ochutnávala, neztratily. Kapie plněné zelím z letošní sklizně skončily ve své kategorii třetí v pořadí a Moravanka hned za nimi.

Kapie plněné zelím jsou tradičním receptem, vyrobené zcela obvyklým způsobem. Jak zelí, tak kapie vyrostly samozřejmě u nás na poli a ve skleníku. V nálevu není nic víc než správný poměr vody, soli, octa a cukru a trocha toho kořeníčka se špetkou oleje.

Černíkovická Moravanka obsahuje směs naší zeleniny, která je ručně skládaná do skleniček. A nálev – opět nehledejte nic zvláštního, a právě proto je chuť tak jemná. Vzhledem k tomu, že tento výrobek je velmi pracný nebudeme skleniček připravovat do zásoby velké množství. Pokud byste chtěli Černíkovickou Moravanku v biokvalitě, například pro vánoční bramborový salát, ba dokonce ve větším množství, kontaktujte nás předem, rádi vám ji „na zakázku“ vyrobíme.

Rodina Černíkovické konzervované zeleniny se tedy rozrostla o další dva členy.

V tuto chvíli vyrábíme sedm druhů konzervované zeleniny:

  • Černíkovické okurky
  • Černíkovické okurky pikantní
  • Černíkovické beraní rohy
  • Nakládané patronky
  • Nakládanou červenou řepu
  • Kapie pleněné zelím
  • Černíkovickou Moravanku

A ještě pro letošní rok, vzhledem k velké úrodě, připravujeme Nakládané kvašáky.

Aktuality

Přihlášení do našeho Eshopu

Pokud se Vám nedaří přejít do našeho obchodu kliknutím na obrázek, jděte, prosím, přímo na www.biozelenina-bedynky.cz

Dovolená

Vážení zákazníci, jsme rádi za vaši přízeń v těchto letních dnech, ale vězte, že i my musíme někdy odpočívat. Z důvodu dovolené bude provoz v Zahradě Černíkovice od  24. do 30. 7. 2017 omezen. Děkujeme za pochopení. Od 31.7. jsme zpět a plni energie. Hezké prázdniny přeje i Vám Miloš...

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...