Bramborová příloha trochu jinak

O tom, že brambory lze připravit stokrát jinak, není pochyb. Podávané jako příloha tedy nemusí být jenom vařené. Zkusit můžete třeba tento starý recept.

Na jednu porci potřebujeme:

  • 2 brambory uvařené ve slupce, vychladlé a oloupané
  • 1 lžíci sádla
  • 1/2 menší cibule
  • sůl
  • pepř


Uvařené, vychladlé brambory oloupeme. Nastrouháme na hrubém struhadle. Na pánvi rozpustíme sádlo, na kterém zpěníme najemno nakrájenou cibulku.Tu necháme opravdu pouze zesklovatět – ne smažit dozlatova.  K hotové cibuli přidáme brambory a opatrně je obracečkou na pánvi přehazujeme, až budou horké. Osolíme, opepříme a ihned podáváme jako přílohu.

Takto upravené brambory lze ještě vložit do vymazaného pekáčku a v troubě ještě zapéct. Tento pokrm již nemusí být ani příloha, ale hlavní jídlo – obzvlášť, když se doplní chutnou sterilovanou zeleninou.

 

 

Aktuality

Přihlášení do našeho Eshopu

Pokud se Vám nedaří přejít do našeho obchodu kliknutím na obrázek, jděte, prosím, přímo na www.biozelenina-bedynky.cz

Dovolená

Vážení zákazníci, jsme rádi za vaši přízeń v těchto letních dnech, ale vězte, že i my musíme někdy odpočívat. Z důvodu dovolené bude provoz v Zahradě Černíkovice od  24. do 30. 7. 2017 omezen. Děkujeme za pochopení. Od 31.7. jsme zpět a plni energie. Hezké prázdniny přeje i Vám Miloš...

Veselé Velikonoce

Milí zákazníci,  Velikonoce 2017 nám opět pohnou se závozy. V 16. týdnu přivezeme biobedýnky do Prahy a okolí v úterý, ve středu pak dostanou naše zboží obyvatelé Hradce Králové a Pardubic.  Pohodové prožití Velikonoce přeje Miloš Kurka a Zahrada Černíkovice. Jak obarvit vejce v...